...

Arkadiusz

25/10/2008
ID: 4
Mieszka we Lwowie na ul. Akademika Bohomolca 6 od 1980 r. Respondent rozpoczyna swoją opowieść od pierwszych wrażeń wywołanych przez kamienicę nr 6, opisuje klatkę schodową w budynku w czasie swej przeprowadzki. Wywiad zawiera dokładne wiadomości o komunalnym mieszkaniu, w którym mieszkał respondent, przeplanowaniu lokalu. Dokładnie wylicza sąsiadów z kamienicy. Wspomniane jest podwórze budynku. Respondent przytacza swoje uwagi o zmianach, jakie zaszły w środmieściu i okolicach Lwowa, a także komunikację miejską, przede wszystkim, tramwaje.

Wypowiedzi respondenta/respondentów we fragmentach transkrypcji wywiadu przytaczane są bez żadnych zmian.
  Wypowiedzi respondenta/respondentów we fragmentach transkrypcji wywiadu przytaczane są bez żadnych zmian.
  • Будинок № 6 по вул. Академіка Богомольця

  Перші враження від будинку

  У 1980 р. приїхав жити на вул. Академіка Богомольця. … постійно відкриті (вхідні) двері. Другі подвійні двері в під’їзді: половинка була відкрита, половинка – закрита, були перекошені. Ті вітражі по вікнах, то половини їх не було. Таке прозоре було скло, а той взагалі не було… Стіни були обдерті. … перила на балконі підійдеш, порухаєш, а воно всьо рухається, страшно було стояти. А зовні так, як і всі будинки у Львові, вони всі сірі.

  Ремонт

  … за 30 років, що тут живемо тільки раз були помалювали панель.

  Опис квартири

  Як заходив у квартиру була двокімнатна квартира, там де зараз зацементовано. Прямо в одній кімнаті жила пані Чеся, полька, потім померла і об’єднали кімнату до нас. Спільна кухня з сусідами… Була перегородка на кухні з фанери. … на горі сусіди по діагоналі переділили, і в тих, і в тих був вихід на балкон.

  Меблі від попередніх власників

  Шафа була. Ми її розібрали на доски. І якесь ліжечко дитяче, що ми його на дачу відвезли і всьо, по-моєму.

  Дворик

  В дворі мох ріс, там, де зараз бруківка, там мох ріс. Мокро було дуже.

  Сусіди

  (Перелік імен, прізвищ сусідів у будинку)…. Не було так, як в Одесі, що весь двір всіх знає. Такого не було. З деякими сусідами рідко бачилися.  


  • Вул. Академіка Богомольця

  Опис будинків на вулиці

  Всі будинки на вулиці були однакові, жовтуваті, сіруваті. А він (будинок № 6) був сіруватий, кольору цементу.

  Мешканці вулиці

  … візуально знаю всіх мешканців вулиці, так приблизно в якому будинку живуть, а так контактувати, то в нас такого нема. 

  • Інше

  Центр–околиці міста

  Їздили на околицю кілька тижнів тому. … виходить, що для нас це виїзд. А для чого, Галицький ринок поряд…

  Років 30–25 запах в центрі Львова був інакший. Народу було більше. А зараз народу тоже є, а ті палатки, тротуар має 2 м… А колись люди йшли плотно, особливо на вихідні. А зараз ходять, але вже рідше, більше їздять напевне.

  Був спокійним, там ходив як в рідній хаті… До Львова приїжджав як до себе додому…

  ….спальний район. Я приїжджав на Сихів, то я не відчував, що то був Львів. Ті будинки-коробки… Так він біля Львова, але то є Львів. …Левандівка, колись були хатки-мазанки, тепер розбудували…., Збоїща тоже. Я не вважаю, що це є Львів. Якщо по дитячих спогадах центр, Підвальна і туди Кайзервальд, от для мене то був Львів. … Ну ще Привокзальна – Львів, там бруківка, ну шось таке рідне, своє, а дальше ні. Приміський вокзал… його тепер зробили, він потрібний людям. Але там дерева колись були, той трамвай там торохкотів… 

  Транспорт

  Ті трамвайчики жовто-сині… тут кабіна водія і тут кабіна водія (з обох боків вагона)… Трамвай № 2 робив перший розворот, потім на Калініна…трамвай № 4…Інститутська раніше була… там вже зробили розворот, десь так 67–68 рік… ще були такі трамваї заходиш була площадка, потім дві сходинки і ще одна площадка… Потім пішли німецькі, потім ті трамваї-гармошки, а потім ті чеські круглі один вагон, шо зараз № 2 ходить і вже сучасні… І освітлення в нових було яскраве, а в наших було темно…Поняття корки, пробки на дорозі навіть не мали. 

  Вільний час

  Погулянка, Брюховичі… 

  Визначні місця у Львові

  Церкви… Автомати з газованою водою цілував, коли повернувся з армії, так заскучив за ними… Особливий запах Львова, особливо зранку. А осінню пахло жовтим листям, яке палять… В парку біля церкви Юри, там біля Цирку каток робили метрів 4 і так згори каталися на коньках, санках… 

  Відчуття себе вдома

  На вул. Ярослава Мудрого почував себе як вдома, бо там виріс…

  • Вибірковий транскрипт інтерв'ю записаного 22.08.2008
  • Автор: Галина Боднар

  Powiązane Historie

  Powiązane Miejsca

  Opis

  Ul. Bohomolca, 06 – Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej

  Przejdź do całego opisu