Arkadii

25/10/2008
ID: 4
The narrator has lived in Lviv on Akademika Bohomoltsia Street, 6 since 1980. The narrator begins his account with his first impression of building No. 6, describes the building’s stairway at the time of his move. The interview contains detailed information about the communal apartment in which the narrator lived, its re-planning. A detailed list of the building’s neighbors is provided. The building’s courtyard is remembered. The narrator evokes his reflections about the changes that the center and Lviv’s neighborhoods underwent, as well as the city’s transportation (system), foremost the tram.

We have preserved the interviewee's/interviewees' original language in the partial transcript.
  We have preserved the interviewee's/interviewees' original language in the partial transcript.

  • Будинок № 6 по вул. Академіка Богомольця

  Перші враження від будинку

  У 1980 р. приїхав жити на вул. Академіка Богомольця. … постійно відкриті (вхідні) двері. Другі подвійні двері в під’їзді: половинка була відкрита, половинка – закрита, були перекошені. Ті вітражі по вікнах, то половини їх не було. Таке прозоре було скло, а той взагалі не було… Стіни були обдерті. … перила на балконі підійдеш, порухаєш, а воно всьо рухається, страшно було стояти. А зовні так, як і всі будинки у Львові, вони всі сірі.

  Ремонт

  … за 30 років, що тут живемо тільки раз були помалювали панель.

  Опис квартири

  Як заходив у квартиру була двокімнатна квартира, там де зараз зацементовано. Прямо в одній кімнаті жила пані Чеся, полька, потім померла і об’єднали кімнату до нас. Спільна кухня з сусідами… Була перегородка на кухні з фанери. … на горі сусіди по діагоналі переділили, і в тих, і в тих був вихід на балкон.

  Меблі від попередніх власників

  Шафа була. Ми її розібрали на доски. І якесь ліжечко дитяче, що ми його на дачу відвезли і всьо, по-моєму.

  Дворик

  В дворі мох ріс, там, де зараз бруківка, там мох ріс. Мокро було дуже.

  Сусіди

  (Перелік імен, прізвищ сусідів у будинку)…. Не було так, як в Одесі, що весь двір всіх знає. Такого не було. З деякими сусідами рідко бачилися.  

  • Вул. Академіка Богомольця

  Опис будинків на вулиці

  Всі будинки на вулиці були однакові, жовтуваті, сіруваті. А він (будинок № 6) був сіруватий, кольору цементу.

  Мешканці вулиці

  … візуально знаю всіх мешканців вулиці, так приблизно в якому будинку живуть, а так контактувати, то в нас такого нема. 

  • Інше

  Центр–околиці міста

  Їздили на околицю кілька тижнів тому. … виходить, що для нас це виїзд. А для чого, Галицький ринок поряд…

  Років 30–25 запах в центрі Львова був інакший. Народу було більше. А зараз народу тоже є, а ті палатки, тротуар має 2 м… А колись люди йшли плотно, особливо на вихідні. А зараз ходять, але вже рідше, більше їздять напевне.

  Був спокійним, там ходив як в рідній хаті… До Львова приїжджав як до себе додому…

  ….спальний район. Я приїжджав на Сихів, то я не відчував, що то був Львів. Ті будинки-коробки… Так він біля Львова, але то є Львів. …Левандівка, колись були хатки-мазанки, тепер розбудували…., Збоїща тоже. Я не вважаю, що це є Львів. Якщо по дитячих спогадах центр, Підвальна і туди Кайзервальд, от для мене то був Львів. … Ну ще Привокзальна – Львів, там бруківка, ну шось таке рідне, своє, а дальше ні. Приміський вокзал… його тепер зробили, він потрібний людям. Але там дерева колись були, той трамвай там торохкотів… 

  Транспорт

  Ті трамвайчики жовто-сині… тут кабіна водія і тут кабіна водія (з обох боків вагона)… Трамвай № 2 робив перший розворот, потім на Калініна…трамвай № 4…Інститутська раніше була… там вже зробили розворот, десь так 67–68 рік… ще були такі трамваї заходиш була площадка, потім дві сходинки і ще одна площадка… Потім пішли німецькі, потім ті трамваї-гармошки, а потім ті чеські круглі один вагон, шо зараз № 2 ходить і вже сучасні… І освітлення в нових було яскраве, а в наших було темно…Поняття корки, пробки на дорозі навіть не мали. 

  Вільний час

  Погулянка, Брюховичі… 

  Визначні місця у Львові

  Церкви… Автомати з газованою водою цілував, коли повернувся з армії, так заскучив за ними… Особливий запах Львова, особливо зранку. А осінню пахло жовтим листям, яке палять… В парку біля церкви Юри, там біля Цирку каток робили метрів 4 і так згори каталися на коньках, санках… 

  Відчуття себе вдома

  На вул. Ярослава Мудрого почував себе як вдома, бо там виріс…

  • Вибірковий транскрипт інтерв'ю записаного 22.08.2008
  • Автор: Галина Боднар

  Related Stories

  Related Places

  Description

  Vul. Bohomoltsia, 06 – Center for Urban History of East Central Europe building

  Show full description