...

Pani Kateryna

10/08/2009
ID: 18
Mieszka we Lwowie na ul. Akademika Bohomolca 8 od 1964 r. Respondentka zmieniła dwa mieszkania w kamienicy nr 8 na ul. Akademika Bohomolca. W wywiadzie podany jest dokładny opis mieszkańców budynku w okresie radzieckim, wspomniane jest podwórko kamienicy, remonty i przeplanowania. Przekazane są wiadomości o dawnych właścicielach kamienicy, przytoczone rozważania o zmianach, których zaznała kamienica i ulica w ogóle, podane jest stanowisko respondentki wobec śródmieścia i okolic Lwowa.

Wypowiedzi respondenta/respondentów we fragmentach transkrypcji wywiadu przytaczane są bez żadnych zmian.
    Wypowiedzi respondenta/respondentów we fragmentach transkrypcji wywiadu przytaczane są bez żadnych zmian.
    • Будинок № 8 по вул. Академіка Богомольця

    Загальні відомості

    На ту вулицю ми приїхали в 64 (1964) році, ми жили на другій вулиці у Львові, але ми… там знімали квартиру, чоловік стояв на черзі, а в 64 (1964) році він отримав квартиру і ми переїхали на вулицю Богомольця під восьмий номер… Ми на першому поверсі проживали… Ну приїхали на перший поверх, там жили значить одна дівчина молода, дві квартири, як то знаєте після війни, вона зайняла можливо ту квартиру або як, але чоловік, як кажуть, працював в організації і ті, де квартира відносилася, і нам як по черзі дали… ту дівчину, десь її дали як одинока, а ми ту квартиру отримали… Жила одинока дівчина…, працювала в Картинній галереї…, не мала жодного відношення до тої квартири, яким чином вона там зайняла не відомо…

    Речі попередніх мешканців

    Нічого не було абсолютно… Диван вона (попередня жителька) забрала, нічого не було…

    Будинок

    …Мені здається, шо то будинок є австрійський, то не польський будинок, бо чимсь є різниця польських і австрійських, от. Ну і той будинок, я так думаю, зрівняти навіть з будинками, він досить в такому доброму стані… Він є пам’ятка архітектури, наш восьмий будинок, я не знаю як інші. Ну той будинок, як кажуть, трошки він вже є зіпсутий за останні роки… Але як зрівняти другі будинки, то він є в доброму стані фактично…

    Колишні власники будинку

    Ну тут звичайно говорили, шо тут жив якийсь пан, тут був його, повністю його будинок, а хто він, то ми вже звичайно не можем знати, бо ми вже не застали нікого, всі жильці фактично вже були вселені після війни… Тут ніхто не лишився до війни, значить той будинок був заселений до війни… Не знати хто тут точно жив, якийсь пан жив, як і у багатьох каменицях…

    Сусіди

    Навпроти жила сім’я… Федощаки, пан Микола і пані Ірена жили, в подвір’ї жила Єлизавета Антоновна значить, потім ще Бондарчуки жили, то фактично ще було три квартири навпроти нас. Ще одна сім’я в підвалі жила…, троє дітей у них було… ну і за стінкою жили Ніна Федотовна, вона і зараз живе… На другому поверсі жили люди, але вони вже всі повмирали… То буквально тих жильців…, Ніна Федотовна, ми її застали…, Лариса значить, пані Михайлина, вона трошки пізніше переїхала…, а так більше з таких жильців старих нема.

    Ремонти. Перепланування

    Вони так нічого за радянських часів не робили, то фасад фактично білили з вулиці, то вже по-моєму при Україні… ну, той балкон трохи…, там дуже текло, він обвалювався, але шоб так капітальний ремонт будинку не робився, нічого тут не змінилося… Кожен собі якийсь косметичний ремонт зробив, але так шоб якісь перепланування не було, то тільки тепер…

    Дворик

    …Ви знаєте, шо він не змінився, там трошки більше було плитки, там колись плитка була закладена, то вже при руских, по-моєму, асфальтом заляли от, але фактично він такий був…, може, як кажуть, від старості, стіна трошки валиться…, але так шоб зміна якась була, то не дуже…

    Під’їзд будинку

    …Там були такі перила бронзові…, покрали…. Потім був отакий вітраж, такий знаєте, гарний, то вибили…, то вже потім вставили шкло, не таке вже як було…

    • Вулиця Академіка Богомольця

    Мешканці вулиці

    …ше є багато старших людей…, під 15 номером, ну то фактично ше не є такі старі, але шо ми їх ше знаємо. Під 11 є…, ми ше застали навіть їхню бабцю… Під 6… там тоже тут як до нас жили такі пані Лиса…, два сини, один ше живе на (вулиці) Пекарській…

    Вулиця

    Вулиця наша тоді була дуже хороша, в нас була площадка тут де прокуратура, де ті машини, була дитяча площадка. Качелі дитячі, була пісочниця, дуже було хороше… І машин не було на тротуарах, як проїхала машина раз в день, то було добре. Діти, були малі діти, ми з ними ніколи не гуляли, вони собі самі, бо ми знали, шо тут нічого не станеться, випустили дітей на площадку і діти бавилися… Була дуже спокійна вулиця… Ну, а зараз звичайно то не то…

    • Інше

    Центр-околиці Львова

    На сьогоднішній час, як центр міста перегружений, то десь в нових районах ліпше. Ну залежить ше який район… Колись був спокій і тишина, то було добре… Но так, як зараз, то такий рух… То звичайно в нових районах є спокійніше…

    • Вибірковий транскрипт інтерв'ю записаного 25.04.2009
    • Автор: Галина Боднар

    Powiązane Historie

    Powiązane Miejsca

    Opis

    Ul. Bohomolca, 08 – budynek mieszkalny

    Przejdź do całego opisu